بازسازی یک واحد اداری

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد بازدید: ۱۲۵
مرداد ۳ام, ۱۳۹۶
تحريريه سيتاک
برای بازسازی آشپزخانه آستین ها را بالا بزنید
مرداد ۲, ۱۳۹۶
بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان های فرسوده
تیر ۱۶, ۱۳۹۷

بازسازی یک واحد اداری

همانطور که می دانید بازسازی ساختمان های مسکونی و اداری هر کدام دارای شرایط و ویژگی های خاص خود هستند. اگر شما می خوهید یک ساختمان اداری را بازسازی کنید می بایست مقتضیات زمانی را در نظر بگیرید. همچنین متریالی که مورد استفاده قرار می دهید به لحاظ نوع و ظاهر کمی متفاوت هستند. سیتاک امروز نکاتی در مورد بازسازی ساختمان های اداری را مطرح می کند. با سیتاک همراه باشید.

بازسازی اداری 01

بازسازی اداری

بازسازی را از کف آغاز کنید:

برای بازسازی ساختمان های اداری بدلیل اینکه تغییرات در سقف ها کمتر اتفاق می افتد بهتر است بازسازی را با کف واحد اداری شروع کنید. شما می توانید مساحت کف دفتر را پارکت کنید. پارکت ها اداری ترین متریال برای بازسازی هستند. فقط به این نکته دقت نمایید که پارکت ها پس از اجرا کمی الکتریسیته ساکن دارند. ممکن است با راه رفتن در محیط کار و لمس دستگیره ها جرقه بزنید و الکتریسیته ساکن را تخلیه کنید. همچنین می توانید از متریال های دیگری نیز برای کف واحد استفاده کنید. کفپوش های PVC یا سنگ ها برای اینکار مناسب هستند. طبق بودجه ای که می خواهید در بازسازی ساختمان اداری هزینه کنید نسبت به انتخاب متریال کف تصمیم بگیرید.

شما می توانید از کفپوش های اپوکسی نیز برای واحد های اداری استفاده نمایید. امروزه کفپوش های ۳ بعدی در طرح های بسیار زیبا ساخته شده اند که در متراژ های متفاوت و برای کاربری های مختلف اجرا می شوند. یکی از راه های بازسازی کف تقسیم بندی واحد اداری و استفاده از چند متریال مختلف است. این طراحی بیشتر برای مشاغل مهندسی و IT کاربرد دارد. اگر شغل شما نیاز به تحرک و پویایی خاصی ندارد و جلسات متعددی را در طول روز برگذار می کنید بهتر است از یک نوع متریال برای بازسازی کف واحد اداری استفاده کنید.

بازسازی اداری 02

بازسازی اداری

برای دیوارها نیز طراحی داشته باشید:

یکی از مواردی که در بازسازی ساختمان های اداری دارای اهمیت زیادی است طرحی است که شما برای دیوار در نظر می گیرید. دیوارها روح یک واحد اداری هستند. همانطور که گفته شد ممکن است تغییرات زیادی در سقف ها نداشته باشید. تکلیف کف واحد هم که مشخص است. بنابراین این دیوارها هستند که در شکل گیری واحد های اداری نقش مهمی بازی می کنند. شما می توانید وابسته به حرفه خود طراحی دیوارها را انجام دهید. روی دیوارها را با اشکال هندسی یا خلاقانه طراحی کنید و با متریال های دکوراتیو اجرا نمایید. اما مهمترین کاری که می بایست انجام دهید این است که تکلیف رویه دیوارها را مشخص کنید. می خواهید دیوارها از سنگ و گچ تشکیل شده باشند یا برای آنها برنامه ویژه ای دارید؟

بازسازی اداری 03

بازسازی ساختمان اداری

 

 شما می توانید از انواع دیوارپوش ها نیز استفاده کنید. پس از اینکه تکلیف رویه دیوار را روشن کردید و دیوارها را به سبک خودتان بازسازی نمودید می توانید از طرح های خلاقانه و هندسی نیز استفاده کنید. شما می توانید هر دیوار را به منظور خاصی طراحی کنید. دیوار در سالن انتظار کاملاً متفاوت است با دیوار در اتاق مدیریت. بنابراین قبل از هرگونه طراحی بر روی دیوارها کاربری و منظور خاص آن دیوار را تشریح نمایید. دیوار اتاق منشی نیازی به طراحی خاص ندارد زیرا باید با کمدهایی پوشیده شود که قرار است پرونده های انبوه اداری در آنها نگهداری شوند. ولی می توانید با قرار دادن المان های دکوراتیو در تمام محیط فضا را از حالت یکنواختی خارج کرده و پویایی را در سازمان خود اشاعه دهید.

بازسازی اداری 04

بازسازی ساختمان اداری

اتاق مدیریت را فراموش نکنید:

حتی اگر شما نیز بخواهید با فراموشی اجرای بازسازی در اتاق مدیر را به تعویق بیاندازید، مدیران خودشان به شما یادآوری می کنند. برای بازسازی آپارتمان در اتاق مدیران سعی کنید ساده ولی لوکس عمل کنید. در اتاق مدیران به علت حساسیت شغلی که وجود دارد نباید زرق و برق را زیاد کنید. سعی کنید همه چیز ساده و در عین حال لوکس باشد. از متریال هایی که عمومی هستند برای بازسازی اتاق مدیریت استفاده کنید. پارکت ها، انواع سنگ ها، قرنیز های لوکس، میزهای اداری مجلل و مبلمانی ساده برای دکوراسیون اتاق مدیریت مناسب است. می توانید از قفسه ها و کمدهای مخصوص مدیران نیز استفاده نمایید. یادتان باشد پس از نهایی شدن کار یک پرچم ایستاده کشورمان را نیز در گوشه اتاق قرار دهید.

بازسازی اداری 05

بازسازی ساختمان اداری

رنگ و نور:

نورها در کنار رنگ های مناسبی که برای بازسازی ساختمان های اداری استفاده می کنید جلوه گری می کنند. آنها در کنار هم باعث تاثیرگذاری هر چه بیشتر محیط بر روی ارباب رجوع ها می شوند. در نورپردازی واحد های اداری سعی کنید همه چیز را در تعادل نگه دارید. نور محیط را بیش از اندازه زیاد یا کم در نظر نگیرید. شما می توانید از تاباندن نور به تابلوها یا ویترین افتخارات شرکت نورپردازی را آغاز نمایید و با ایجاد نقاط کانونی که می توانند آرم و لوگوی شرکت (حک شده بر روی دیوار) باشد کار را ادامه دهید. نورهای اداری بیشتر تابع رنگ های اداری هستند. رنگ هایی مانند سفید، خاکستری، نقره ای، آبی کم رنگ و کرم ساده بیشترین کاربرد را در واحدهای اداری دارند. سعی کنید نور و رنگ را با هم ترکیب کنید. با اینکار آرامش را به محیط اداری هدیه خواهید داد.

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری انواع سبک در بازسازی اداری است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

خانه هوشمند

چیلر

دیدگاه ها بسته شده است