روف گاردن

[dt_banner bg_color=”rgba(15,15,15,0.18)” text_size=”normal” outer_padding=”5″ inner_padding=”5″ min_height=”300″]

روف گاردن
روف گاردن

[/dt_banner]

روف گاردن چیست؟

روف گاردن و محوطه سازی همانطور که می دانید به فضای سبز اختصاصی برای هر ساختمان گفته می شود که روی بام اجرا می شود. شما می توانید برای آپارتمان خود یا محل کارتان، روف گاردن را طراحی و اجرا کنید. یکی از شاخه های خدمات اصلی سیتاک، طراحی و اجرای کامل روف گاردن است. برای اینکه بتوانید اطلاعات کامل و مشاوره های تخصصی در این زمینه را دریافت کنید، پیشنهاد می دهیم از صفحه نمونه کار روف گاردن و فضای سبز دیدن فرمایید یا با بخش مشاوره طراحی سیتاک تماس بگیرید.

آتلیه طراحی
۸۸۶۷۹۸۱۰

 

انواع روف گاردن

سیتاک، فضای سبز بام شما را در انواع مختلف طراحی و اجرا می کند. همانطور که در بخش طراحی دکوراسیون داخلی مطالعه کردید سبک های متفاوتی برای دیزاین منزل یا محل کار شما قابل اجرا است. سبک کلاسیک ایرانی یا سبک مدرن از مهم ترین و پر طرفدارترین سبک های دکوراسیونی در ایران هستند. شما برای اینکه بتوانید بیشترین بازدهی را به لحاظ لاکچری بودن روف گاردن در اختیار داشته باشید می بایست سبک طراحی را با سبک دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار خود هماهنگ کنید. در این صورت این فضاها را با یکدیگر ست می کنید.

روف گاردن

سبک کلاسیک ایرانی در روف گاردن

سیتاک طراح و مجری سبک کلاسیک ایرانی برای روف گاردن است. در این سبک استفاده از متریال های سنگی چه در آلاچیق ها و چه در آبنماها توصیه می شود. سبک کلاسیک ایرانی یکی از زیباترین سبک های حاضر است. در این نوع طراحی، شما می بایست از درختچه هایی با ارتفاع ۲ متر استفاده نمایید. البته اگر می خواهید فضای سبز زنده و پویایی داشته باشید، نوع پوشش گیاهی قابل اجرا به انتخاب شماست. ولی باید عوامل موثر در این انتخاب را در نظر داشته باشید. تالار شهرداری شیکاگو یکی از معروفترین روف گاردن های جهان را در اختیار دارد.

نکته ای که در طراحی و اجرای فضای سبز بام اهمیت دارد این است که طراح بتواند تقسیمات فضای در اختیار یا مساحت بام را به درستی تفکیک نماید. معمولا در سبک کلاسیک استفاده از آبنماهای سنگی می تواند جلوه ای ویژه داشته باشد. آبنماها اگر بر اساس ضوابط طراحی بام سبز به درستی جانمایی شوند زیبایی بصری زیادی را به همراه خواهند داشت. در هر صورت این طراح است که روف گاردن منزل یا محل کارتان را خلق می کند. بقیه امور در اجرا خلاصه می شود. برای اجرای سبک کلاسیک حتما سراغ افراد یا مجموعه های با تجربه بروید، زیرا طراحی و اجرای بام سبز کلاسیک بسیار تخصصی می باشد و اگر کمی در اجرای دیتیل ها بی دقتی شود، ماحصل کار جلوه و نمای خوبی نخواهد داشت.

روف گاردن

سبک مدرن در روف گارن

در سبک مدرن همه چیز کمی متفاوت تر است. انحنا و قوس می تواند به کمک طراح بیاید. شما در سبک مدرن می توانید شاهد  هنرنمایی طراح باشید. جایی که با خلاقیت، استفاده از آب و آتش را ممکن می سازد. هدف از طراحی و اجرای روف گاردن دریافت آرامش از محیط است. اگر طراح بتواند در کنار خلق فضای سبز زنده از عناصر آب و آتش نیز بهره ببرد، میتوان گفت امر طراحی را به درستی به پایان رسانده است. استفاده از وسایل و تجهیزات مدرن در بام سبز و آلاچیق هایی متفاوت یکی از خصوصیات بارز این سبک است.

معمولا در روف گاردن های مدرن، کانتری برای پذیرایی از مهمانان احتمالی نیز در نظر گرفته می شود. سیتاک پیشنهاد می دهد اگر به دنبال در اختیار داشتن روف گاردنی متفاوت هستید از همان ابتدای بحث طراحی، فضای میهمانان و کانتر پذیرایی را نیز بر روی طرح مشخص نمایید. پس از اینکه طراحی انجام شد وارد اجرا شوید. هر گونه تغییری در فضاها به زیبایی نهایی بام سبز شما لطمه می زند.

روف گاردن
روف گاردن
سیتاک طراح و مجری تخصصی انواع روف گاردن در ایران