[info_banner_vc image_id=”5572″ pic_size=”2000px” pic_height=”600px”][/info_banner_vc]

ما رویاهایتان را می سازیم

ساخت ویلا در ایران یک امر کاملا مهندسی و البته سلیقه ای است. بخش فنی ساخت ویلا از اهمیت زیادی برخوردار است. ولی معمولاً مالکانی که در خواست طراحی ویلا دارند به این امر کمی سلیقه ای نگاه می کنند. در حقیقت این جایگاه و این نگرش درست است. شما به عنوان کارفرما میخواهید آنچه در ذهنتان به عنوان ویلای خود ساخته اید در عمل هم طراحی و اجرا گردد. حال این وظیفه شرکت طراحی ویلا است تا بتواند نظرات و سلایق شما را درک کند. و طبق ضوابط و اصول فنی در ساخت ویلا، اقدام به طراحی ویلا کند. سیتاک امروز در مورد بخش فنی ساخت ویلا با شما صحبت می کند. امیدواریم این مقاله بتواند دیدگاه روشنی از مسئله طراحی ویلا برای شما بسازد. با سیتاک همراه باشید.

طراحی ویلا

طراحی پلان ها و نقشه ها:

در طراحی ویلا اولین بحث مهم فنی و تخصصی طراحی پلان ها است. پلان معماری، پلان سازه یا محاسبات و پلان تاسیسات از جمله نقشه های زیربنایی به حساب می آیند. در این بخش شما می توانید در مورد طراحی پلان معماری ویلا سلایق خود را اعمال نمایید. شما قبل از هر چیز باید بدانید که به طور واضح و روشن به دنبال چه چیز هستید؟. ویلای مورد نظر شما چه خصوصیاتی دارد؟. با چه سبکی از معماری می خواهید که طراحی شود؟.

اگر بتوانید به این سوالات پاسخ درستی دهید تقریباً ۵۰ درصد کار را پیش رفته اید. این نکته را فراموش نکنید که در بخش طراحی سازه ویلا و تاسیسات عملاً نمی توانید دخالتی آشکار داشته باشید. شما باید اجازه دهید که نقشه های فنی و تخصصی بر طبق روال خود پیش برود. سیتاک برای رسیدن به نقطه نظر مشترک در طراحی ویلا جلساتی را تنظیم می کند تا بتوانید ایده های خود را به صورت ترسیمی مشاهده کنید.

گاهی اوقات این تصور می رود که شرکت طراحی ویلا می بایست ایده هایی برای طراحی به شما بدهد. این امر کاملا درست است. شرکت های طراحی ویلا وظیفه دارند تا بر اساس نیازهای شما طراحی را انجام دهند. با توافقی که بین شما و آرشیتکت پروژه حاصل می شود، می توان نقشه های سازه ای و تاسیساتی را نیز به جریان انداخت.

در طراحی پلان معماری همه ی اتفاقاتی که شما در آینده با آنها در گیر هستید رخ خواهد داد. شما می بایست نیازهای خود را با کمک مهندس طراح جانمایی نمایید. سالن پذیرایی و متراژ آن، اتاق خواب ها و حتی حمام و سرویس را در پلان ببینید. آنها را بررسی نمایید و مطمئن شوید که با پلان حاضر می توانید نیازهای خود را به شکلی صحیح پاسخ دهید.

در واقع تمام آنچه در طراحی ویلا برای شما رخ می دهد در همین مرحله طراحی پلان معماری است. شما می توانید عکس هایی از ویلاهایی که شبیه به خواسته شما هستند را به طراح نشان دهید. با اینکار به خودتان کمک کرده اید و زمان را برای خود ذخیره ساخته اید.

مشاوره رایگان در طراحی ویلا: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند

نمونه کار طراحی ویلا

طراحی پلان و نقشه های ویلا

ساخت استراکچر یا سازه ی ویلا:

پس از اینکه طراحی پلان های ویلای شما به اتمام رسید نوبت به اجرای ویلا میرسد. دقیقاً همان بخشی که نیاز به تخصص و تجربه دارد. برای اینکه بتوانید ویلایی بدون عیب و نقص بسازید، می بایست سازه ای فوق العاده اجرا کنید. سیتاک طبق ضوابط و اصول مهندسی سازه و طبق نقشه هایی که از پیش طراحی شده است، سازه ی ویلای شما را اجرا می کند.

نکته ای که در طراحی و اجرای سازه وجود دارد این است که سازه ی ویلای شما فلزی است یا بتنی؟. این دو نوع سازه کاملاً با هم متفاوت هستند. سازه های بتنی مقاومت های کششی و سطحی بیشتری دارند ضمن اینکه ارزانتر هم تمام می شوند. در سازه های فلزی برتری با زمان اجرای آنها است.

 زمانی که شما برای اتمام سازه ی یک ویلای دوبلکس در حالت فلزی نیاز دارید یک روز تا یک هفته است. در حالی که برای سازه های بتنی می بایست حداقل یکماه زمان بگذارید. مزیت دیگری که سازه های بتنی نسبت به قلزی دارند این است که نیازی به تزریق یکجای سرمایه نیست. شما می توانید به مرور زمان میلگرد و بتن خریداری نمایید.

در حالی که در سازه های فلزی شما می بایست کل آهن مورد نیاز پروژه را به صورت یکجا خرید نمایید. معمولاً سازه های فلزی نسبت به سازه های بتنی حدود ۲۰ الی ۲۵ درصد گرانتر تمام می شوند. بنابراین شما بر اساس منطقه جغرافیایی محل احداث ویلا و مقتضیات دیگر می توانید انتخاب نمایید که سازه ی ویلای شما از کدام نوع باشد.

استراکچر ویلا

اجرای نقشه تاسیسات:

عامل دیگری که در ساخت ویلا اهمیت بسیار دارد، اجرای تاسیسات است. اجازه دهید تا این بخش را با یکدیگر بررسی کنیم. تاسیسات ویلای شما بر حسب وجود استخر در طراحی ویلا می تواند به تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برق تقسیم شود. شما می بایست ۲ نقشه تاسیسات تهیه نمایید. اولی مربوط به تاسیسات برق پروژه است.

تمام روشنایی ها، وسایل ارتباطی مانند آیفن تصویری و درب های اتوماتیک و … در بخش تاسیسات برق ویلا هستند. تاسیسات آبرسانی و گرمایش و سرمایش و همچنین تامین آب گرم مصرفی ویلا نیز در بخش تاسیسات مکانیک جای می گیرند. هر دوی این پلان ها مهم و حیاتی هستند. زیرا شما پس از ساخت ویلا نباید کوچکترین اشکال یا ایرادی در استفاده از ویلا داشته باشید.

در این پلان ها نیز نیازهای شما به دقت بررسی می شود. محاسبات کاملاً تخصصی برای تاسیسات مکانیک و تاسیسات برق صورت می پذیرد که این محاسبات هم لازم است. و هم به ارزش افزوده ویلای شما کمک شایانی می کند. شما می توانید نیازهایی فراتر از حد معمول را نیز برای سیتاک شرح دهید تا بتوانیم آنها را به صورت دقیق در طراحی پلان ها بگنجانیم. نیازهایی مانند داشتن سونا و جکوزی، یا داشتن زمین بازی تخصصی یا ساخت سینمای خانگی.

به هر ترتیب برای سیتاک اولویت، پاسخ صحیح دادن به نیازهای شماست. در اجرای ویلا نیز نکته همین است. سیتاک بر اساس نقشه های تاسیسات برق و تاسیسات مکانیک عملیات اجرایی را مدیریت می نماید. یکی از روش های اجرای تاسیسات استفاده از متریال های درجه ۱ می باشد. تاسیسات به دلیل اهمیتی که دارد نیازمند استفاده از بهترین متریال است.

مشاوره رایگان در طراحی ویلا: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند

تاسیسات ویلا

ساخت دیوارها و پوسته ی ویلا:

از ابتدا تا کنون با طراحی پلان ها پیش رفتیم و با اجرای سازه و اجرای بخش تاسیسات به ساخت دیواره های ویلا رسیدیم. البته شما می توانید بلافاصله بعد از اتمام سازه ساخت دیوارها را شروع کنید. جابجایی بین اجرای تاسیسات و اجرای دیوارها طبیعی است و مشکلی پیش نخواهد آورد. برای ساخت دیوارها متریال های مختلفی در دسترس شماست.

پیشنهاد سیتاک بر اساس محل قرارگیری ویلا استفاده از بلوک های سبک لیکا است. این بلوک ها با استفاده از پوکه معدنی و سیمان ساخته می شوند. بسیار مقاوم و سبک هستند و سرعت اجرای آنها نیز بیش از سایر متریال ها است. زیرا دارای ابعاد بزرگی هستند.

البته استفاده از سفال نیز در ساخت دیوارها مرسوم است. سفال را برای تیغه های داخلی و بلوک لیکا را برای دیوارهای خارجی بنای ویلا پیشنهاد می دهیم. شما می توانید در مناطق جنگلی از بلوک ها و سفال های فوم دار نیز استفاده کنید. این فوم ها باعث ارتقای ضریب حرارتی دیوارها می شوند.

در عین حال باعث می شوند که اصوات از دیوارها کمتر عبور کنند. در ساخت ویلا دیوارکشی بر طبق نقشه های معماری انجام می شود. تک تک فضاها با ساخت دیوارها شکل می گیرند و کم کم ویلای شما شکل پیدا می کند. پس از اتمام ساخت دیوارها وارد مرحله جدیدی میشوید. حال می بایست روی دیوارها پرداخت کاری صورت گیرد.

طراحی ویلا

نازک کاری:

در این مرحله از ساخت ویلا تمام آنچه که شما و میهمانان شما می بینید ساخته و پرداخته می شود. از گچ کاری دیوارها گرفته تا کاشی کاری سرویس و حمام. تمام اینها از اجزای بخش نازک کاری هستند. معمولاً در ساخت ویلا و اجرای پروژه های ساختمانی نازک کاری را به چند دسته تقسیم می کنند.

۱ – اجرای کف پروژه

۲ – اجرای سقف پروژه

۳ – اجرای مباحث مربوط به دکوراسیون داخلی

۴ – اجرای آشپزخانه

با این تقسیم بندی کارهای بخش نازک کاری بسیار سریع پیش خواهد رفت. هر کدام از این تقسیمات نیاز به تیم های اجرایی متخصص دارد. در اجرای کف پروژه بهترین متریال ها می توانند سنگ های ساختمانی و پارکت ها و یا سرامیک ها باشند. در بخش اجرای سقف، رسیدن به سقف های ساده و یا خیلی لاکچری کار پیچیده ای نیست.

امروزه سقف های کشسان به سرعت می توانند سقف ویلای شما را لاکچری کنند. در اجرای آشپزخانه نیز بحث نور و نیاز شما در طراحی و اجرای کابینت ها نمود پیدا می کند. در اینجا یک بخش بسیار مهم وجود دارد که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و هارمونی ویلای شما خواهد داشت.

طراحی دکوراسیون داخلی بخش دیگری است که می توانید در خلال نازک کاری ویلا به آن بپردازید. برای این منظور پیشنهاد می دهیم حتماً از طراح دکوراسیون داخلی کمک بگیرید. طراح در ابتدا به شما سبک های مختلف دکوراسیون را پیشنهاد می دهد و شما انتخاب خواهید کرد. از این پس تمام دیزاین ویلای شما بر اساس همان سبکی است که انتخاب کرده اید.

رنگ و طرح دیوارها در فضاهای مختلف، طراحی و اجرای زیر سقف ها و حتی شکل و ظاهر درب های داخلی و آینه های قدی همه به طراحی دکوراسیون داخلی بر میگردد. سیتاک می تواند مشاوره ای رایگان در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی برای شما داشته باشد. جایی که شما تفاوت سبک ها مختلف و انرژی هایی که آنان دارند را درک می کنید.

نازک کاری ویلا

نصبیات در ساخت ویلا:

آخرین مرحله ساخت ویلا بخش نصبیات است. بخش هایی از فضاهای مختلف که در پلان معماری طراحی شده اند و با متریال های مختلف ساخته شده اند حالا نیازمند تکمیل هستند. به عنوان مثال در حمام نصب شیرآلات، دوش و کابین از اجزای نصبیات به شمار می روند. در آشپزخانه کابینت ها و شیرآلات جزو نصبیات هستند. لوستر ها و کلید و پریزها نیز در دسته ی نصبیات قرار می گیرند.

شما می توانید این متریال ها را با هر کیفیتی که می خواهید و با هر قیمتی که مایل هستید در بازار تهیه نمایید. مثلاً بازه ی قیمت شیرآلات بهداشتی از ۳۵۰.۰۰۰ تومان تا چند میلیون تومان متغیر است. این انتخاب شماست که در بخش نصبیات چه متریالی و با چه کیفیتی به ویلای شما راه پیدا کند. هر آنچه شما می خواهید در این بخش قابل اجرا است.

به عنوان مثال برای کابینت های آشپزخانه می توانید از ام دی اف ایرانی با حداقل قیمت استفاده کنید. یا اینکه بهترین متریال های خارجی را به عنوان بدنه ی کابینت آشپزخانه ی ویلای خود انتخاب نمایید. این حق شماست که ویلای خود را شکل دهید. فقط تیم مهندسی و فنی به اجرای صحیح این موارد نظارت می کنند و آنها را برای استفاده شما مهیا می کنند.

درب های داخلی یا درب ورودی ضد سرقت نیز یکی از همین موارد نصبیات هستند. درب هایی با مقاومت های متفاوت و با زیبایی های متغیر که هر کدام می توانند نوعی از سلایق را به خود جلب کنند. درب های داخلی که برای سرویس ها و حمام استفاده می شود بهتر است از نوع ضد آب باشد. درب ضد سرقت داخلی بر اساس میزان امنیت و کیفیت ورق های پولادی که در رویه آنها کار می شود دارای قیمت های متفاوت هستند.

نصبیات ویلا

ساخت ویلا:

مراحل ساخت ویلا را با هم بررسی کردیم. شما اختیار دارید تا رویای خود را بسازید. ویلایی لاکچری که بتوانید در آن آرامش را تجربه کنید. سیتاک با توجه به تجربه و تخصصی که در طراحی ویلا دارد، ابتدا با سلایق شما آشنا شده و بهترین سبک از طراحی را به شما ارائه می دهد. شما می توانید سبک طراحی ویلا مدرن و طراحی ویلا کلاسیک را با یکدیگر مقایسه کنید. مشاوران سیتاک مزایا و معایب هر کدام از آنها را به شما توضیح خواهند داد تا بتوانید انتخاب صحیحی داشته باشید.

مطمئن باشید طراحی ویلا قبل از اجرا می تواند به ذهن شما ایده های شفاف و جالبی را راه دهد. بنابراین علاوه بر اینکه طراحی نقشه های ویلا یک الزام است، سعی کنید در طراحی دکوراسیون داخلی و محوطه ی ویلا ایده پردازی نمایید. سیتاک نیز با توجه به طراحان برجسته ای که در اختیار دارد ایده های جدیدی در این زمینه را در اختیارتان می گذارد. امیدواریم بتواینم رویاهای شما در طراحی و اجرای ویلا را عینیت ببخشیم.

مشاوره رایگان در طراحی ویلا:

دفتر مرکزی: ۰۲۱۸۶۰۸۵۶۷۲

۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند