طراحی نما با سنگ و چوب

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد بازدید: ۲۲۵
مرداد ۳ام, ۱۳۹۶
تحريريه سيتاک
طراحی نما به کمک آجر و سنگ
مرداد ۱, ۱۳۹۶
طراحی نما مسکونی
شهریور ۲۸, ۱۳۹۶
طراحی نما

طراحی نما

طراحی نما با سنگ و چوب

همانطور که می دانید قلب طراحی های ساختمانی طراحی نما است. شما برای ساختمان های اداری و مسکونی با یک طراحی نما مفهومی می توانید شخصیت ساختمان را بسازید. برای ساختمان خود هویت تعیین کنید. طراحی نما موثرترین عامل در فروش واحدهای یک ساختمان مسکونی و اداری است. مشتریان ملک شما اولین دیدگاه راجع به ساختمان شما را از نما می گیرند. بنابراین اهمیت یک طراحی نما اصولی و هماهنگ بر کسی پوشیده نیست. شما می توانید به سبک های مختلف نمای ساختمان خود را طراحی کنید. طراحی نما کلاسیک، طراحی نما مدرن و ترکیبی از سبک های شناخته شده برای نمای ساختمان است. با سیتاک همراه باشید تا در مورد نماهای چوب و سنگ با یکدیگر صحبت کنیم.

طراحی نما

طراحی نما

سطح نما را قسمت بندی کنید:

در ابتدا برای ساختمان های مسکونی و اداری واجب است که نمای ساختمان را تقسیم بندی کنید. طراح برای خلق نمایی با مریال سنگ و چوب وظیفه دارد تا هماهنگی و نظم بصری را ایجاد کند. همانطور که می دانید نماهایی که با متریال چوب طراحی می شوند کمی حساس تر از نماهای دیگر هستند. دلیل این حساسیت این است که شما نمی توانید تمام سطح نما را با چوب کار کنید. دوام و ماندگاری چوب و همچنین تلفیقی که با سنگ ایجاد می کند بسیار اهمیت دارد. سیتاک پیشنهاد می دهد ابتدا سطح نمای ساختمان خود را به بخش های عمودی و افقی یا ۴ محوره تقسیم کنید. سپس با توجه به نظمی که در نمای ساختمان به آن نیاز دارید و همچنین تناسب در جایگذاری متریال ها طراحی نما را کامل کنید. سیتاک مشاور شما در این زمینه است.

طراحی نما

طراحی نما

متریال سنگ را مشخص کنید:

شما در نماهایی که با سنگ و چوب ساخته می شوند یک چالش اصلی خواهید داشت. انتخاب نوع سنگ مورد استفاده در نما و همچنین بافت و رنگش بسیار مهم است. هماهنگ کردن متریال های چوب و سنگ به لحاظ بصری کار دشواری است. چوب های ترموود که مخصوص نما هستند غالباً در رنگ های اصلی ساخته می شوند. رنگ های کرم تیره، قهوه ای روشن و تیره از رنگ های پایه در متریال چوب است. حال شما وظیفه دارید تا سنگی را که بیشترین هماهنگی با این نوع متریال دارد را انتخاب کنید.

 معمولاً سنگ های سفید حاجی آباد از نوع تراورتن یا تراورتن های پرتغالی موج دار جلوه ی خاصی را در کنار چوب به نمای ساختمان شما می دهند. شما می توانید از بافت چوب نیز در طراحی بهره ببرید. بافت و گره چوب ها را افقی در نظر بگیرید تا ساختمان شما عریض تر دیده شود. آنگاه بوسیله سنگ های تراورتن موج دار عمق کار را نیز خلق کنید. نماهای سنگ و چوب بیشتر در دسته بندی نماهای مدرن جای می گیرند و قوانین مربوط به طراحی و اجرای خاص خود را دارند. اگر بخواهید به کار کنتراست دهید نیز می توانید از سنگ های تیره ماربل یا سنگ های گرانیتی استفاده کنید. البته می بایست نیم نگاهی نیز به کمسیون نمای منطقه داشته باشید. شهرداری اجازه کار کردن هر متریالی را به شما نمی دهد.

طراحی نما

طراحی نما

دسترسی به متریال چوب را فراهم نمایید:

معمولاً چوب های نما هر چند سال یکبار نیاز به روغن کاری و ترمیم دارند. برای این منظور می بایست چوب ها را در بخش هایی کار کنید که دسترسی به آنها ساده تر باشد. در غیر این صورت هر چند سال یکبار می بایست مقابل نما را داربست فلزی ببندید تا تیم ترمیم نما بتواند چوب ها را احیا کند. چوب متریالی است که در برابر سرما و گرما و همچنین تابش مستقیم نور خورشید تغییر رنگ می دهد و ممکن است جلوه ی نمای ساختمان شما را خراب کند. پیشنها سیتاک این است که چوب ها را به صورت مربع های منظم در بین طبقات کار کنید. اگر این جایگذاری نزدیک پنجره ها باشد که بهتر است. در ضمن اگر جایگذاری چوب های نما را بدرستی انجام دهید فضای بیشتر و مفیدتری برای اجرای سنگ ها خواهید داشت. چوب ها می بایست نقش مکمل را در نمای ساختمان شما بازی کنند.

طراحی نما

طراحی نما

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری انواع سبک در طراحی نما است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

دیدگاه ها بسته شده است