طراحی دکوراسیون داخلی
تکنولوژی روی دیوار
مرداد ۷, ۱۳۹۶
طراحی دکوراسیون منزل بر اساس نیازهای زنی در آستانه مادر شدن
مرداد ۱۰, ۱۳۹۶

طراحی دکوراسیون داخلی

پذیرایی روی میز دست ساز

همانطور که می دانید لوازم و تجهیزاتی در دکوراسیون داخلی منزل به کار می روند بسیار حائز اهمیت هستند. آنها به خانه و دکور آن شخصیت می دهند. در واقع همین بخش ها و اجزای کوچک می توانند نقش مکمل طراحی دکوراسیون داخلی را به خوبی ایفا کنند. سیتاک امروز می خواهد روش های طراحی میز چایخوری مقابل مبل و همچنین میز اتاق پذیرایی را توضیح دهد. شما با بکارگیری این روش ها می توانید خودتان این میزها را با هزینه اندک اجرا کنید. با سیتاک همراه باشید.

اگر در حال تغییر دکوراسیون منزل خود هستید و میز و صندلی مناسب دکوراسیون منزل خود را پیدا نمی کنید، خیلی نگران نباشید. راه های بسیاری وجود دارد که خودتان قادر به انجام آنها هستید. خودتان می توانید با کمی ذوق و خلاقیت میزهای جلو مبلی را طراحی کنید و با ابزار و وسایل دم دستی حتی به میزهای قدیمی و کهنه نیز جان تازه ای ببخشید. مخصوصاً اگر شما نیز از دسته میزبانانی باشید که نمی خواهند وسایلی که در دکوراسیون منزل خود استفاده کرده اند در جای دیگری دیده شود. اگر می خواهید دکوراسیونی تک و بی نظیر داشته باشید با سیتاک همراه باشید تا ایده هایی ناب را در اختیارتان بگذارد. سیتاک در زمینه اجرای دکور مغازه و بازسازی آپارتمان نیز فعالیت می نماید.

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

جعبه نوشیدنی به عنوان میز پیش دستی

ساخت یک میز قهوه خوری شیک و طرح عتیقه کار پیچیده ای نیست. شما به چهار جعبه چوبی با ابعاد تقریبی ۱۲.۵ اینچ عرض، در ۱۸ اینچ طول، در ۹.۵ اینچ ارتفاع نیاز دارید. همچنین دو تکه چوب در اندازه ۶.۲.۱ اینچ نیز برای مقاوم سازی میز نیاز دارید. اگر بخواهید میز شما چرخ دار باشد با قراردادن ۴ عدد چرخ نیز می توانید این طرح را اجرایی کنید. اگر از جعبه های نوشیدنی گرد استفاده می کنید می توانید آنها را به تنهایی مورد استفاده قرار دهید. و با قرار دادن یک تخته گرد به ابعاد مقطع جعبه رویه جعبه میز را آماده سازی کنید. اگر جعبه های نوشیدنی شما مربع هستند می توانید از به هم پیوستن چند جعبه میز بزرگتری را خلق کنید. یادتان باشد در این حالت حتماً می بایست سوراخ وسط میز را بپوشانید. شما می توانید پس از اینکه تخته ها را روی میز قرار دادید از روغن جلا برای براق کردن میز هم استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

میزی با صفحه ای تزئین شده:

در واقع این روش گونه ای از بازسازی به شمار می رود. شما  می توانید میزهای تحریر کهنه و قدیمی که دیگر برای کاربری اولیه مناسب نیستند، را با یک بازسازی کوچک تبدیل به میزهای جلو مبلی و پذیرایی کنید. ابعاد این میزها دست خودتان است. با توجه به ارتفاع مبلها و راحتی میهمانان اندازه ها را انتخاب نمایید. ایده کلی تزئین روی میز، استفاده از برچسب های رنگی به شکل مثلث می باشد. مثلث های قیچی شده رابه صورت تصادفی در کنار یکدیگر قرار دهید. یعنی نیاز نیست نظم مشخصی را در نظر بگیرید. برای ایجاد ظاهری یکپارچه سعی کنید رنگ ها را به خوبی در سطح میز پخش کنید. شما در نهایت میز قهوه خوری جدید خواهید داشت که رنگ رویه آن با رنگ دکوراسیون شما ست شده است.

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

ساخت میز با ایده نگهداری یخ و بطری ها:

برای ساختن چنین میزی می بایست از میزهای قدیمی که رویه آنها از بین رفته است استفاده کنید. به عنوان مثال میز ناهار خوری قدیمی را در نظر بگیرید که شیشه روی آن شکسته است. شما می بایست رویه آن میز را بازسازی کنید. ایده کلی استفاده از چند تکه چوب در طول یا عرض مناسب با میز است. شما می توانید چوب ها را با فاصله هایی اندک از یکدیگر به پایه ها و کلاف میز اصلی محکم کنید. در این صورت بین هر چوب فاصله ای است که به میز شما طراوت و جان تازه ای می بخشد. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که درست در وسط میز سوراخی ایجاد کنید تا با قراردادن آویزی مناسب ظرف نگهداری یخ یا ظرف مخصوص آویزان کردن لیوان ها را قرار دهید. میهمانان شما به راحتی به یخ ها و لیوان ها دسترسی دارند بدون آنکه روی میز فضایی برای آنها اشغال شده باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

میز پایه بلند:

همانطور که از اسمش پیداست کمی بلند تر از میزهای دیگر است. ضرورت استفاده از این میز بستگی به طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما دارد. شما می توانید با خرید الوارهای بلند پایه هایی برای قراردادن مجسمه ها و وسایل دکوری بسازید. می توانید الوارها را با نظم مشخص و در ارتفاع های مختلف در گوشه ای از منزل استفاده کنید و روی هر کدام از آنها را با گلدان های زیبا تزئین کنید. در  دکوراسیون داخلی دست شما باز است. خلاقیت و هنر شماست که باعث خلق زیبایی در منزلتان می شود. اگر پیدا کردن الوارها برای شما سخت است می توانید از چهارپایه های قدیمی یا چوب های ساده تر نیز استفاده کنید. سیتاک مشاور شما در دکوراسیون منزل است.

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

میز ناهارخوری کم هزینه:

برای ساخت میز ناهار خوری کم هزینه ابعاد مورد نظر شما بسیار مهم است. قاعدتاً میزهای ناهار خوری ۴ نفره به دلیل استفاده از متریال کمتر، هزینه های کمتری نسبت به میز ناهار خوری ۸ نفره دارد. برای ساخت چنین میزی شما به تکه های هم اندازه ی چوب در قالب الوارها، پیچ، میخ، سمباده نرم، روغن جلا و پایه نیاز دارید. در ابتدا الوارها را به صورت کاملاً منظم در کنار یکدیگر قرار دهید و آنها را به یکدیگر پیچ کنید. سپس کلاف پایه ها را آماده کرده و چوب ها را روی آن قرار دهید. بوسیله میخ چوب ها را به پایه محکم کنید. از سمباده نرم برای گرفتن ناصافی الوار ها استفاده کنید. در نهایت با روغن جلا میز ناهار خوری را ضد آب نمایید. شما می توانید از الوارهای رنگی نیز استفاده کنید.

در این صورت میز ناهار خوری الوان و رنگی خواهید داشت. ارتفاع میز نیز بسیار مهم است. شما چنین میزی را با هزینه ۱۵۰ هزار تومان می توانید بسازید. برای میزهای چای خوری ساده نیز به همین ترتیب عمل کنید. میزهای چای خوری معمولاً به صورت فانتزی یا کلاسیک هستند. شما می توانید با اشکال هندسی مختلف میز چای خوری بسازید. میزهای گرد و مثلثی برای بالکن ها و حیاط ویلا ها بسیار مناسب هستند. سلیقه و خلاقیت شما تعیین کننده کیفیت و زیبایی محصولی است که می سازید. یادتان باشد در استفاده از رنگ ها و الوارها به طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود توجه کنید. همه چیز در عین سادگی می بایست در اوج هماهنگی نیز باشد. کاری نکنید که در دکوراسیون منزل خود تضادی وحشتناک داشته باشید. سیتاک پیشرو در زمینه طراحی ویلا و اجرای ویلا.

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

با تشکر از مجله ایران آذین

شرکت سیتاک مشاور، طراح، ایده پرداز و مجری انواع دکوراسیون داخلی منزل است. با سیتاک مشورت نمایید.

دیدگاه ها بسته شده است